Pomoc psychologiczna dla kobiet > EFT - technika wolności emocjonalnej

uwolnienie od depresjiEmotional Freedom Technique (Technika wolności emocjonalnej) posiada nie tylko intrygującą nazwę, ale równie intrygujący początek. To ciekawość oraz frustracja zmusiła dr Callaghana do wypróbowania teorii medycyny wschodu i użycia jej w psychoterapii. Efekt? Powstała w latach 90-tych jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi terapii. 

Nasze myśli bywają irracjonalne, ale ich siła jest olbrzymia i mająca ogromny wpływ na nasze życie. EFT w zaskakująco prosty sposób daje nam do reki narzędzie, które z powodzeniem potrafi zmienić nasze życie poprzez zmianę naszego myślenia.  

Gotowy na zmiany?

 

Na co pomaga EFT?

Badania przeprowadzone do tej pory potwierdziły działanie EFT w rozwiązywaniu problemów takich jak różnego rodzaju lęki, depresja, nerwice. Szereg badań przeprowadzonych przez psychologów na kilku tysiącach chętnych przyniosła zaskakujące rezultaty. W sytuacjach gdy grupa pacjentów prowadzona dotychczas znanymi metodami i farmakologią osiągała całkowite wyleczenie na poziomie około 52%, to grupa pacjentów poddana pracy metodą EFT aż 90%  poziomu całkowitego powrotu do zdrowia. Obecnie metoda poddawana jest badaniom w zakresie oddziaływania na poprawę zdrowia. Jednak każdy kto choć raz zechciał spróbować pracy EFT, nie ma wątpliwości, że również ból fizyczny można zniwelować lub całkowicie zlikwidować. Jak to możliwe? Otóż nie tylko starożytna medycyna wschodu wie jak olbrzymi wpływ ma nasza psychika na zdrowie fizyczne. Psychosomatyka zajmująca się takimi zagadnieniami jest dziedziną medycyny współczesnej. Zatem można założyć, że za każdym bólem lub chorobą kryją się konkretne emocje i sytuacje z naszego życia, z którymi nie chcemy się pogodzić. 

Co można zyskać dzięki tej metodzie?

Zdrowie i równowagę psychiczną. A co za tym idzie wolność do spełniania marzeń i do osiągania celów.

Czy istnieje jakieś ryzyko pracy tą metodą?

Jedyne ryzyko jakie istnieje to to, że w najgorszym wypadku nie osiągniemy zamierzonego celu.