O nas > Psycholog i terapeuta Beata Matys-Wasilewska

psychoterapeuta Beata Matys-WasilewskaPo zakończeniu studiów miałam okazję rozpoczęcia pracy w Ośrodku dla osób po kryzysach życiowych. Prowadziłam tam terapię indywidualną, zajęcia psychoedukacyjne grupowe, grupowe zajęcia z relaksacji w połączeniu z wizualizacją, trening autogenny, pracę z ciałem, a także współprowadziłam zajęcia psychoedukacyjne dla osób pracujących w zakładzie chronionym.

Jako psycholog miałam również okazję:

  • współtworzyć i realizować projekt zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia:„ redukcja masy ciała i wzrost aktywności psychofizycznej podopiecznych (...). W ramach projektu prowadziłam także warsztaty dla terapeutów pracujących z osobami chorującymi psychicznie.
  • prowadzić grupy praktykujące w Ośrodku ze Studium Medycznego nr.3 w Łodzi.
  • obejmować kierownictwo nad turnusami wypoczynkowymi dla osób po kryzysach życiowych i ich rodzin. 
  • prowadzić szkolenia dla osób niepełnosprawnych umysłowo, na temati zdrowego stylu życia i psychologicznych aspektów nadwagi i otyłości.

Odbyłam także roczny staż na oddziale S, w I Klinice Psychiatrycznej w Łodzi oraz w grupie terapeutycznej dla osób współuzależnionych w Ośrodku Uzależnionych od Alkoholu w Łodzi.

Na Katedrze Psychoterapii w Collegium Medicum, przy Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie, odbyłam tzw. terapię własną (90 godzin), trening rozwoju osobistego w Gestalt w Krakowie (30 godzin) oraz trening intrapsychiczny i trening interpersonalny w Instytucie Postępowania Twórczego w Łodzi (96 godzin).


Obecnie:

  • współpracuję jako konsultant psychologiczny dla portali www.psycholodzy.pl; www.rossnet.pl 
  • współpracuję z lódzkimi gazetami t.j. Express Ilustrowany, Dzienniki Lódzki, Echo Dnia 
  • prowadzę prywatny gabinet psychologiczny

Prywatnie jestem w malżeństwie. Z mężem jesteśmy rodzicami trzech chłopców:Jeremiego, Julka, Jonatana.


Dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje jako psychologa i psychoterapeuty:

    zaświadczenie ukończenia kursu prowadzenia psychoterapii     zaświadczenie ukończenia kursu podstaw technik hipnotycznych

 

dyplom ukończenia studiów na kierunku psychologia

Zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest spotkać się po raz pierwszy z zupełnie obcą osobą, zwłaszcza jeśli ma ona pomóc w rozwiązaniu problemów, o których czasem nie wiedzą nawet najbliżsi. Taka osoba powinna budzić zaufanie, tworzyć przyjazną atmosferę podczas spotkania, umieć słuchać i być wsparciem - po prostu być kimś, kogo określić można mówić krótko: to dobry psycholog. Z tego też względu zachęcam do zapoznania się z ocenami mojej osoby jako psychologa (jeszcze przed umówieniem pierwszej wizyty), które znaleźć można w serwisie ZnanyLekarz (strona ta poświęcona jest sprawdzonym przez pacjentów lekarzom). Mam nadzieję, że opinii opublikowane na tej stronie ułatwią Państwu podjęcie decyzji:

 

Beata Matys-Wasilewska - ZnanyLekarz.pl